Dzień Darmowej Dostawy a „darmowa dostawa”

Co oznacza „darmowa dostawa”? Nie mniej, nie więcej tylko „bezpłatne dostarczenie towaru” ze sklepu internetowego albo po prostu „transport za 0 zł.” Jeden i drugi przypadek oznacza dokładnie to samo: klient nic nie płaci za dostawę. Ani złotówki. Dzień Darmowej Dostawy to właśnie promocja, w ramach której oferowana jest darmowa dostawa czyli koszt zakupów internetowych w tym dniu w sklepie uczestniczącym w promocji dla klienta to jedynie opłata za sam towar, bez żadnych dodatkowych opłat.

Darmowa dostawa - Dzień Darmowej Dostawy

Darmowa dostawa – Dzień Darmowej Dostawy

 

Jakie są możliwości związane z darmową dostawą? Wbrew pozorom jest ich nawet kilka…

Formy darmowej dostawy

Po pierwsze… Towar może być przewieziony ze sklepu po prostu do klienta, na jego adres zamieszkania lub zameldowania.

Po drugie… Jeśli klient sobie tego życzy to towar może zostać dostarczony na jego nazwisko, ale np. na adres do pracy..

Po trzecie… Towar może zostać dostarczony za darmo pod wskazany przez klienta w formularzu zamówienia adres. Ten adres nie musi być tożsamy z adresem zamieszkania / zameldowania osoby składającej zamówienie. Większość sklepów oferuje bowiem możliwość dostawy zakupionych artykułów pod dowolny adres – np. osoby, której kupujący planuje zrobić prezent.

Po czwarte… Towar może zostać dostarczony za darmo do stacjonarnego sklepu, który znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania klienta. Czasem to właśnie oznacza określenie „darmowa dostawa” – z opłaty za transport mogą być zwolnione tylko zamówienia składane w sklepie internetowym i dostarczane do dowolnego sklepu stacjonarnego należącego do sieci sprzedaży. W takiej wspomnianej sytuacji darmowa dostawa może nie obejmować zamówienie towaru bezpośrednio pod adres klienta i może wiązać się to z naliczeniem dodatkowych opłat.

Po piąte… Oczywiście klient może też wskazać inny sklep stacjonarny należący do sieci sprzedaży niż ten znajdujący się najbliżej jego miejsca zamieszkania – jeśli tylko ma takie życzenie. Takiej decyzji w żaden sposób nie trzeba uzasadniać, ponieważ sklep internetowy podchodzi do życzeń klientów w sposób bardzo elastyczny i w pełni się do nich dostosowuje.

Pozostaje zatem życzyć samych udanych zakupów z darmową dostawą i przede wszystkim jak najszybszą. Najlepszą okazją do tego jest właśnie Dzień Darmowej Dostawy. Powodzenia!